Centrum Zdrowia Dziecka

W niedziele 20.11.2011 Tomek jedzie do Centrum Zdrowia Dziecka na Oddział Urologiczny. 21 listopada jest niezłe zamieszanie, bo lekarze podejrzewają u Tomka pęcherz neurogenny i proponują wykonać zabieg polegający na nadpęcherzowym odprowadzeniu moczu sposobem Brickera Jesteśmy załamani, znowu pod górkę. Nie chcemy pozwolić na takie drastyczne „cięcie”.

Na czwartek, 24.11.2011 zostaje ustalony termin badania urodynamicznego, które przesądzi sprawę. Przed samą urodynamiką lekarze sprawdzają czy Tomek ma zaleganie moczu, ale okazuje się że nie, co bardzo nas cieszy. Później podczas badań urodynamicznych okazuje się, że pęcherz Tomka jest w niezłym stanie i taka drastyczna operacja nie jest potrzebna. Doktor postanawia nas wypisać do domu i od razu ustalić termin następnej wizyty na 30 listopada (Tomka czeka drobny zabieg). Szczęśliwi dzwonimy po karetkę i wracamy do domu.

W domu odwiedza nas mnóstwo gości, Tomek w końcu może odpocząć i pobyć z rodziną i przyjaciółmi, no i może spać na własnym łóżku :).

30 listopada jedziemy do CZD na planowany zabieg. Odbywa się on 1 grudnia i przebiega bez żadnych komplikacji. 5 grudnia, w poniedziałek wracamy do domu.

Strona internetowa Centrum Zdrowia Dziecka:
http://www.czd.pl/Poprzednia strona Następna strona