Jesień/Zima 2014/15

Po wakacyjnych wyjazdach, we wrześniu zaczęła się szkoła i rehabilitacja w domu, co w żadnym wypadku nie oznacza zwolnienia tempa!

Tomek, oprócz codziennych ćwiczeń z Grześkiem i Michałem oraz zajęć kreatywnych z asystentem Michałem z fundacji „Hej koniku!’, ma dużo nowych, ciekawych zajęć:


Trzy razy w tygodniu na dwie godziny do Tomka przychodzi nowy pedagog.  Pan Karol jest dosłownie kilka lat starszy od Tomka i ma dużo ciekawych pomysłów na kreatywne i ciekawe spędzanie czasu.  Tomek bardzo go polubił.  Oprócz zajęć w domu, chłopaki chodzą na spacery, do sklepu, a nawet do kina. Właśnie z panem Karolem Tomek pierwszy raz od wypadku przejechał się metrem! 

Raz w tygodniu przychodzą lpani psycholog Małgosia, logopedka Dominika i terapeutka Małgosia ze Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Od jakiegoś czasu w soboty i w dni, w które Grześkowi lub Michałowi coś wypadnie, przychodzi nowy fizjoterapeuta - pan Rafał.

W niektóre soboty przychodzi także pani Kalina, która prowadzi z Tomkiem zajęcia muzyczne.

Z kolei w niedziele Tomek jeździ na aquaterapię. Poniżej zdjęcia z zajęć.Aby wspomóc rehabilitację Tomka, zaczęliśmy z nim jeździć na terapię czaszkowo-krzyżową, zwaną także kraniosakralną, która ma na celu regulację przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego i normalizację ciśnienia śródczaszkowego.  Dzięki takim zabiegom przywracana jest organizmowi pierwotna matryca zdrowia i prawidłowe funkcjonowanie, które ma każdy z nas zapisane w pamięci komórkowej.  Najczęściej jest to zablokowane różnymi zdarzeniami bądź urazami, jak to jest w przypadku Tomka.

Terapia czaszkowo-krzyżowa nie jest masażem, lecz bardzo delikatną manipulacją w obrębie czaszki, kości krzyżowej, okolic kręgosłupa i całej tkanki łącznej w celu zidentyfikowania i usunięcia napięć oraz przywrócenia stanu równowagi w całym organizmie.  Zakłada, że ciało to spójny system funkcjonujący na zasadzie wzajemnych połączeń, współzależności.  Każda nieprawidłowość ma swoją przyczynę – można do niej dotrzeć i ją usunąć, przywracając naturalny ruch w organizmie.  Ten ruch bierze się z pulsowania płynu mózgowo-rdzeniowego i przenoszony jest z mózgu na kości czaszki i dalej po całym ciele.

Oprócz tego postanowiliśmy wypróbować jeszcze tlenoterapię hipebaryczną, żeby dotlenić i wspomóc funkcjonowanie mózgu Tomka.  Jesteśmy w trakcie serii 40 zabiegów. Każdy trwa około 60 minut.  Na zabiegi jeździmy do kliniki ATAmed na ul. Siennej 72A w Warszawie.

Tlenoterapia hiperbaryczna to nieinwazyjna metoda leczenia różnych chorób, stanów i urazów, polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia wytworzonego w komorze hiperbarycznej.

Zwiększenie ciśnienia w komorze hiperbarycznej oraz użycie 100% tlenu wpływa znacznie na zwiększenie ilości tlenu rozpuszczonego w krwiobiegu. Proces ten powoduje, że tlen jest absorbowany przez wszystkie płyny ustrojowe oraz wszystkie komórki i tkanki, nawet te z zablokowanym lub zmniejszony przepływem;  przywraca wzrost fibroblastów i produkcji kolagenu.  Zwiększony dopływ tlenu stymuluje i przywraca funkcje do uszkodzonych komórek i narządów, w tym m. in. wątroby i mózgu.  Tlen posiada naturalne właściwości bakteriobójcze, a poza tym wypiera z połączeń z hemoglobiną toksyny np. tlenek węgla.

Na podstawie badań klinicznych przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych stwierdzono, że w wyniku zabiegu ośmiokrotnie zwiększa się liczba krążących w organizmie komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek, powodując ich regenerację.


Mama, która jest motorem napędowym całej rodziny, ciągle wynajduje nowe sposoby, aby uefektywnić rehabilitację Tomka. I tak:

W ramach ciekawostki przesyłamy skan odpowiedzi z Państwowego Ośrodka Rehabilitacji, aby pokazać Państwu, jak wygląda u nas w kraju państwowa rehabilitacja…

Przypadek PILNY czeka na miejsce w ośrodku 5 lat!

To pokazuje, że potrzebne są duże nakłady finansowe, by chory człowiek mógł być rehabilitowany.

W związku z tym, że zaczyna się okres rozliczania podatku, prosimy o pamięć o Tomku i o przekazywanie na niego 1% swojego podatku.

Dzięki Państwa wsparciu jesteśmy w stanie dalej efektywnie rehabilitować Tomka i cieszyć się wraz z nim z jego sukcesów.

Dziękujemy!

Poprzednia strona Następna strona