Wzruszający początek października

Na początku października 2010 roku mama odebrała telefon od prezesa Polskiego Związku Biathlonowego, profesora Zbigniewa Waśkiewicza, który poinformował ją, że Tomasz Sikora postanowił oddać swój wywalczony srebrny medal olimpijski na aukcję charytatywną, z której pieniądze mają być przeznaczone na leczenie i rehabilitację Tomka. Mamie ze wzruszenia zabrakło słów. Całkiem obca osoba postanawiła oddać jedną ze swoich najcenniejszych rzeczy - medal, którego zdobycie wymagało lat treningów i różnego rodzaju poświęceń.

Od tego momentu wokół Tomka zrobiło się głośno. Do szpitala przyjechała telewizja, dziennikarze postarali się nagłośnić sprawę, żeby nie zabrakło chętnych na kupno medalu. Licytacja zaczęła się 14 października. Tydzień później został wyłoniony zwycięzca, który wylicytował medal za 55 500 złotych - firma Viessmann Sp. z o.o.

Podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu 40-lecia Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, 22 października, najlepszy polski biathlonista Tomasz Sikora przekazał swój srebrny medal olimpijski z Turynu zwycięzcy licytacji – firmie Viessmann Sp. z o.o., która jest producentem systemów grzewczych, a jednocześnie Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Biathlonu. Tomasz Sikora na pamiątkę otrzymał replikę swojego srebrnego medalu olimpijskiego. Dodatkowo nowy posiadacz medalu, firma Viessmann Sp. z o.o., przekazała na leczenie Tomka 20 000 złotych, więc w sumie otrzymaliśmy na leczenie i rehabilitację Tomka 75 500 złotych. Mama nie kryła wzruszenia, bo jest to dla nas ogromna suma, dzięki której możemy zacząć szukać dla Tomka nie tylko rehabilitacji państwowej, ale i prywatnej. Dzięki medialnemu szumowi zaczęły nas wspierać całkiem obce osoby, za co serdecznie dziękujemy.

Tomasz Sikora był dla Tomka bohaterem już przed wypadkiem - wtedy Tomek podziwiał go za rewelacyjne wyniki w biathlonie. Teraz jest o wiele większym bohaterem - nie tylko dla Tomka, ale też dla całej jego rodziny i mnóstwa innych osób, bo dzięki jego gestowi przed Tomkiem otwierają się nowe możliwości.

http://katowice.gazeta.pl/
http://tomaszsikora.net/
http://www.mmsilesia.pl/
http://www.sport.pl/

Dnia 14 października koledzy i koleżanki z klasy i z klubu UKS Bielany przeprowadzili akcję pod hasłem: "Zamiast kwiatka - zdrowie Tomka". "Nawet najpiękniejszy kwiat zwiędnie i nie będzie miał żadnej wartości. Ludzkie życie i zdrowie jest bezcenne" - apelowali pomysłodawcy zbiórki. Jesteśmy wdzięczni za to, że chcą pomóc i zbierają pieniądze na rehabilitację Tomka.

Niestety, niecały październik przebiegł pozytywnie. Gdy udało nam się znaleźć następne miejsce rehabilitacji dla Tomka, Klinikę Rehabilitacji Psychiatrycznej przy ulicy Sobieskiego 9, Tomek znowu był bardzo niespokojny i już po pierwszej w tym miejscu nocy dostał wysokiej gorączki. Lekarze od razu, jeszcze tego samego dnia, postanowili odesłać go z powrotem do Szpitala Bielańskiego. Co ciekawe, zaraz po powrocie gorączka spadła. Chyba po prostu nie spodobało mu się tamto miejsce, a w Szpitalu Bielańskim czuje się prawie jak w domu.

Strona internetowa Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej: http://www.ipin.edu.pl/Poprzednia strona Następna strona