Wiosna/Lato 2016

W marcu 2016 roku Tomek po raz drugi został wujkiem - urodziła się jego siostrzenica Blanka.

Sezon wyjazdowy rozpoczęliśmy w czerwcu pobytem w Małym Gacnie.  Tam po raz pierwszy Tomek skorzystał z lokomatu - urządzenia służącego do stymulacji chodu.  Odbywał tam też rehabilitację funkcjonalną, zajęcia z logopedą oraz hipoterapię, ze względu na którą wybraliśmy ten ośrodek.

Rehabilitacja w tym ośrodku jest dobrze zorganizowana, dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.  Spędzony tam czas był dobrze wykorzystany.

Z Małego Gacna pojechaliśmy od razu do oddalonej o jakieś 70 km Bydgoszczy, do ośrodka Kinesis, gdzie jeździmy w każde wakacje.  Centrum Rehabilitacji Kinesis w tym roku przeniosło swoją siedzibę do centrum Bydgoszczy, na ul. 20-stycznia.

Tam byliśmy 3 tygodnie. Mieliśmy intensywną rehabilitację logopedyczną i funkcjonalną.


W sierpniu przebywaliśmy w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjnych w Busku-Zdroju.  Trwający trzy tygodnie pobyt Tomka w tym miejscu był refundowany przez NFZ.  Turnus miał charakter wypoczynkowo-rehabilitacyjny:  w programie były masaże, kąpiele w siarce oraz ćwiczenia.  Wieczorami Tomek lubił patrzeć, jak kuracjusze bawią się na wieczorkach tanecznych :-) :-) :-)  Mamy nadzieję, że będziemy tam wracać


Poprzednia strona Następna strona