Lato 2017

Pod koniec czerwca 2017 roku, jak co roku, Tomek wyjechał na 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny z hipoterapią do Małego Gacna.

Prosto z Gacna Tomek z mamą pojechali na 3-tygodniowy turnus rehabilitacyjny do Kliniki KINESIS w Bydgoszczy. Tomek miał tam bardzo dużo intensywnych zajęć i ćwiczeń.

Kupiliśmy tam też niemieckie rękawice tipstim glove z generatorem impulsów. Aparat ten jest przeznaczony do stymulacji elektrycznej opuszków palców oraz regulowania napięcia mięśniowego w leczeniu spastyczności kończyn górnych. Rękawice są dopuszczone do leczenia pacjentów cierpiących z powodu częściowych sensomotorycznych niedowładów występujących po przebytym udarze mózgu lub urazach czaszkowo–mózgowych, jak również do leczenia CRPS (Kompleksowego Zespołu Bólu Regionalnego Typ I).

Pod koniec lipca 2017 roku Tomek uczestniczył w Aktywnej Terapii w Białce Tatrzańskiej. Był to świetnie spędzony czas na różnorodnej aktywności.

Poniżej zdjęcia z tego wyjazdu.
Sierpień spędzaliśmy w domu. Drugiego września Tomek pierwszy raz wyjechał na rehabilitację do pana Michała Zaremby do Krakowa.Prosto z Krakowa Tomek wyjechał na 3-tygodniowy turnus do Bielska-Białej do CR Gałuszka & Romanowski.


Ćwiczenia na trampolinie:


Może i zmęczony, ale zadowolony.

W Bielsku-Białej korzystaliśmy z komory tlenowej. Niestety udało się przyjąć tylko 7 zabiegów, ponieważ Tomek się przeziębił, a każda infekcja jest przeciwwskazaniem do tej terapii. Jesień i początek zimy spędzamy w domu. Dopiero 24 lutego planujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej na aktywną terapię.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali na Tomka rehabilitację swój 1% podatku oraz tym, którzy przyłączyli się do naszej akcji DOŁĄCZ DO 1000.

Dzięki Państwa wsparciu rehabilitacja Tomka cały czas jest kontynuowana i jego życie jest coraz barwniejsze, ponieważ kondycja fizyczna pozwala na ciekawsze i bliższe sercu Tomka aktywności.

Pamiętajcie o Tomku także w tym roku!

Pozdrawiamy gorąco!

Poprzednia strona Następna strona