Pobyt w prywatnej Klinice Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM-RehaPlus S.A. w Krakowie

Z Ameryki pojechaliśmy prawie bezpośrednio do prywatnej Kliniki Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM-RehaPlus S.A. w Krakowie. Tam spędziliśmy 2 miesiące: z Tomkiem była przede wszystkim mama; ja i mój brat staramy się przyjeżdżać jak najczęściej, ale szkoła nie pozwala nam na takie ciągłe „wakacje”. Tomek miał dziennie jakieś 4-5 godzin rehabilitacji. Prowadził go pan Łukasz Gajos. Mama była wykończona, bo w ośrodku w ciągu dnia była jedna, czasem dwie pielęgniarki, a w nocy musiała sama zajmować się Tomkiem. Celem rehabilitacji jest zwiększenie stopnia samodzielności pacjenta, oparta na różnych metodach fizjoterapeutycznych m.in. PNF, NDT-Bobath.

Dnia 28 stycznia podczas ćwiczeń Tomkowi wyrwał się PEG. Musieliśmy jechać do Specjalistycznego Szpitala w Skawinie na zabieg założenia endoskopowo nowej gastrostomii. Bardzo się zdenerwowaliśmy - zwłaszcza dlatego, ze nie jechaliśmy jak zazwyczaj karetką na sygnale, tylko zwykłym samochodem do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Trafiliśmy na olbrzymie korki, więc podróż była długa i, delikatnie mówiąc, „nieciekawa”: Tomek cały spocony, zdenerwowany, tak samo ja i brat cioteczny, który w tym czasie przyjechał do Tomka. Na szczęście zabieg się udał i trwał bardzo krótko. Byliśmy w szpitalu parę godzin i bezpiecznie wróciliśmy do naszego pokoju, tym razem już na szczęście karetką, więc komfort był znacznie większy.

W Krakowie Tomek został też wzięty pod opiekę dietetyka, który zalecił żywienie dojelitowe dietą przemysłową. Tomka objęto programem prowadzonym przez NZOZ Nutrimed. Polega on na tym, że otrzymujemy preparaty odżywcze i sprzęt bezpośrednio do swojego domu, nie ponosząc żadnych kosztów. Tomek jest odwiedzany w domu co trzy miesiące przez pielęgniarkę i lekarza. Podczas tych wizyt pobiera mu też krew do badań laboratoryjnych. W Krakowie dowiedzieliśmy się też o nowym, ciekawym ośrodku rehabilitacyjnym - tym razem na Ukrainie: „International Clinic of Rehabilitation in Truskavets”. Głównym mottem tej kliniki jest tzw. ”biomechaniczna korekcja kręgosłupa”. Na pewno tam się wybierzemy.





Strona internetowa Kliniki Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM-RehaPlus S.A. w Krakowie: http://pcrf.pl/

Strona internetowa Szpitala Specjalistycznego im. Stanleya Dudrick'a w Skawinie: http://szpitalwskawinie.pl/



Poprzednia strona Następna strona